مقالات

شیرینی بهشتی خانگی

فرگازی تمام استیل فول امکانات (کد 406)

شیرینی بهشتی خانگی

تنورگازی ۹۰کالا محصولی ایده آل برای پخت انواع نان ، کیک ، شیرینی ، کلوچه ، مرغ ، ماهی  پیتزا و… کاربرد دارد.

پخت شیرینی بهشتی خانگی

شیرینی بهشتی خانگی

شیرینی بهشتی خانگی

  • مواد لازم:

روغن صاف قنادی ۱۰۰گرم ، روغن مایع ۲۵گرم ، پودرقند ۱۰۰گرم ، آرد سفید۲۰۰گرم ، وانیل ۱/۳ قاشق چایخوری ، پودر هل ۱/۳ قاشق چایخوری ، سیاه دانه برای تزئین ، پودر کاکائو ۱قاشق غذاخوری.

  • دستور پخت شیرینی بهشتی:

ابتدا پودرقند را به همراه روغن صاف به مدت ۷دقیقه با همزن برقی دور تند مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست و پوک و کرمی رنگ شود. در ادامه روغن مایع ، وانیل ، پودر هل و آرد سفید (دومرتبه الک شده) را اضافه و مجددا با همزن هم میزنیم تا یکدست شود.

اگر بخواهیم شیرینی هایی با رنگ های متنوع تر داشته باشیم می توانیم مواد را به دو قسمت تقسیم کرده و به قسمت دیگر ۱قاشق پودر کاکائو اضافه کنیم و مجددا هردو قسمت را با همزن هم بزنیم تا یکدست شوند. حالا مواد را در قیف جداگانه با ماسوره دلخواه می ریزیم.

در ادامه سینی تنورگازی ۹۰کالا را کاغذروغنی انداخته و با مقداری فاصله قیف می زنیم وقتی تمام مواد را روی کاغذروغنی قرار دادیم مقداری سیاه دانه روی شیرینی ها می پاشیم. تنورگازی ۹۰کالا را باید ۲۰ دقیقه قبل با حرارت و شعله های ملایم روشن کنیم تا کاملا گرم شود.

تا زمان آماده شدن شیرینی ها معطل نشویم سینی را داخل تنورگازی قرار دهیم. حدودا ۲۰دقیقه زمان می برد تا کف شیرینی  ها رنگ بگیرد. پس از اینکه کف شیرینی ها رنگ گرفت سینی را از تنورگازی خارج کرده و صبر می کنیم شیرینی ها خنک شود. سپس آنها را در ظرف مورد نظر می چینیم.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *