مقالات

شیرینی ترد و خوشمزه با نشاسته ذرت

فرگازی استیل طلایی فول امکانات کد408

شیرینی ترد و خوشمزه با نشاسته ذرت

شما می توانید با تنورگازی ۹۰کالا هر چیزی را که دوست دارید مانند انواع نان ها ، کیک و پیتزا ، شیرینی جات ، بریان کردن مرغ و… را به راحتی در منزل خود بپزید.

طرز پخت شیرینی ترد و خوشمزه

شیرینی ترد و خوشمزه با نشاسته ذرت

شیرینی ترد و خوشمزه با نشاسته ذرت

  • مواد لازم شیرینی:

نشاسته ذرت ۴۰۰گرم ، کره گیاهی ۲۵۰گرم ، زرده تخم مرغ ۳عدد ، بکینگ پودر ۱/۲ قاشق چایخوری ، پودرقند ۱استکان چایخوری.

  • طرز تهیه شیرینی نشاسته ذرت:

ابتدا تنورگازی ۹۰کالا را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا به خوبی گرم شود. در ادامه سینی تنورگازی را با کاغذروغنی به طور کامل می پوشانیم. در این مرحله کره گیاهی هم دمای محیط را به همراه پودرقند داخل کاسه ای مناسب ریخته و به خوبی با لیسک ترکیب می کنیم تا رنگ مواد یکدست شود.

در ادامه زرده های تخم مرغ را اضافه کرده به خوبی مخلوط می کنیم. وقتی مواد خوب ترکیب شد بکینگ پودر و نشاسته ذرت را باهم ترکیب کرده روی مواد درون کاسه الک می کنیم و با لیسک مواد را مخلوط می کنیم تا خمیری نرم و لطیف و یکدستی که به دست نچسبد تشکیل شود. در ادامه به اندازه یک گردو از خمیر برداشته و آن را با دست به صورت گرد شکل داده و داخل سینی تنورگازی ۹۰کالا می چینیم وقتی آماده کردن خمیر به پایان رسید. سینی تنورگازی را داخل تنور که از قبل به خوبی گرم شده است قرار می دهیم تا شیرینی ها تقریبا به مدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه بپزند. زمانی که اطراف شیرینی ها کمی طلایی شود یعنی به طور کامل پخته اند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *