مقالات

شیرینی نان برنجی با فرگازی

تنور گازی 365

شیرینی نان برنجی با فرگازی

تنورگازی های ۹۰کالا بهترین وسیله برای پخت و پز راحت در آشپزخانه هستند. این تنورگازی ها از امکانات کاملی برخوردار هستند و کابرد های زیادی دارند.

پخت شیرینی نان برنجی با فرگازی

شیرینی نان برنجی با فرگازی

شیرینی نان برنجی با فرگازی

  • مواد لازم:

کره ۱پیمانه شیر ۱/۴ پیمانه ، نخم مرغ ۱عدد ، آرد برنج ۲پیمانه ، پودر شکر ۱پیمانه ، پودر نارگیل ۱پیمانه ، تخم خرفه به میزن لازم ، وانیل شکری ۱قاشق مرباخوری.

  • طرز تهیه شیرینی:

فرگازی ۹۰کالا را از قبل با حرارن ۱۸۰درجه سانتی گراد گرم می کنیم. سینی فرگازی را با کاغذروغنی می پوشانیم. کره را به همراه پودر شکر با همرن برقی هم می زنیم تا کرم رنگ و سبک شود. تخم مرغ را به همراه وانیل اضافه کرده و مجددا هم می زنیم. سپس شیر را افزوده آرد برنج و نارگیل را اضافه کرده و مواد را مخلوط می کنیم تا مواد حال خمیری پیدا کند.

۰خمیر قبل از استراحت کمی به دست می چسبد. اگر خمیر بیش از اندازه شل بود پودر نارگیل اضافه می کنیم. خمیر را در کیسه ی نایلونی گذاشته و به مدت ۱شبانه روز در یخچال استراحت می دهیم. سپس خمیر را از یخچال بیرون آورده و به اندازه ی یک گردوی کوچک برداشته و در دست گرد می کنیم. خمیر های فرم داده را با فاصله در سینی فرگازی می چینیم و با مهر نان برنجی روی شیرینی را فشار داده و نقش می اندازیم. روی شیرینی ها را تخم خرفه پاشیده و داخل فرگازی از قبل گرم شده به مدت ۲۰دقیقه می پزیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *