مقالات

نان همبرگر

نان همبرگر

با تنورگازی ۹۰کالا پخت نان روی ساج (صفحه چدنی) و انواع کیک و شیرینی جات ، پیتزا ، مرغ و ماهی و خیلی از غذا های دیگر با کیفیتی مناسب و طعمی لذیذ تر ممکن می گردد.

پخت نان همبرگر

نان همبرگر

 نان همبرگر

  • مواد لازم:

آرد نان فانتزی ۵۰۰گرم ، ماست ۵۰گرم ، روغن مایع ۵۰ گرم ، خمیرمایه فوری ۱۰گرم ، شکر ۲۰گرم ، نمک ۱۰گرم ، آب ولرم ۲۵۰گرم ، ایزی همبرگر ۱۰گرم.

  • طرز تهیه نان همبرگر:

ابتدا پودر خمیرمایه فوری را به همراه شکر و نصف پیمانه آب ولرم در ظرف درب دار می ریزیم و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در جای گرم تا عمل بیاید. در ادامه آرد نان فانتزی را به همراه نمک مخلوط می کنیم و پس از دو مرتبه الک کردن داخل ظرفی  بزرگ ریخته و خمیرمایه به عمل آمده را به همراه ماست ، ایزی همبرگر ، آب ولرم و روغن مایع اضافه کرده و با دست ورز می دهیم تا خمیری صاف و یکدست با چسبندگی خیلی کم به دست آید. ورز دادن خمیر را تا حدی ادامه می دهیم که وقتی کمی از خمیر را با دست باز میدهیم کش بیاید و سریع پاره نشود.

ظرفی بزرگ را چرب کرده و خمیر را به صورت چونه بزرگ جمع و داخل ظرف قرار می دهیم سپس روی ظرف سلفون می کشیم وو در جای گرم قرار داده و به مدت ۳۰دقیقه استراحت می دهیم. پس از گذشت این زمان خمیر را کمی ورز داده و به ۸ قسمت تقسیم و چونه می کنیم.داخل سینی تنورگازی ۹۰کالا کاذروغنی قرار می دهیم و یا با کمی روغن چرب کرده سپس چونه ها را فاصله داخل سینی تنور می چینیم و یک نایلون روی چونه ها می کشیم و حالا به همین صورت اجازه می دهیم به مدت ۴۵ دقیقه استراحت کند و حجم شان دوبرابر شود.

۱۵ دقیقه مانده به آماده شدن خمیر ها تنورگازی ۹۰کالا را با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا خوب گرم شود. حالا با زرده تخم مرغ روی خمیر ها را رومال می کنیم و مقداری کنجد روی خمیر ها می پاشیم و سینی تنور را داخل تنورگازی قرار داده و اجازه میدهیم به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به خوبی بپزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *