مقالات

پخت قرابیه آرد در فرگازی استیل

فول استیل دوسینی بازاری (کد 401)

پخت قرابیه آرد در فرگازی استیل

شما می توانید برای پخت این قرابیه خوشمزه خونگی و یا هر چیزی مانند انواع نان ، کیک و شیرینی جات ، بریان کردن ، پیتزا و… از تنورگازی های ۹۰کالا استفاده کنید.

طرز پخت قرابیه آرد در فرگازی استیل

پخت قرابیه آرد در فرگازی استیل

پخت قرابیه آرد در فرگازی استیل

  • مواد لازم:

آرد سفید ۲/۵لیوان ، پودر قند ۱لیوان ، روغن مایع ۱لیوان.

  • طرز تهیه قرابیه آرد:

ابتدا پودرقند را به هماره روغن درون کاسه مناسب می ریزیم و با هم ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شود. در ادامه آرد را دوباره الک می کنیم تا گلوله نشود. سپس آرد را کم کم به ترکیب پودرقند و روغن اضافه کرده و به آرامی مخلوط می کنیم تا خمیری نرم و یکدست حاصل شود. آرد را به هیچ وجه نباید بیش از حد اندازه اضافه کرد چون این کار باعث سنگینی و خشک شدن شیرینی ها می شود. پس از اینکه خمیر آماده شد تنورگازی ۹۰کالا را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم. تا زمان آماده شدن شیرینی ها برای گرم شدن تنورگازی معطل نشویم.

حالا سینی تنورگازی ۹۰کالا را کاغذروغنی انداخته در ادامه از خمیر به اندازه یک گردو جدا کرده و با دست آن را به صورت گرد شکل می دهیم سپس به ترتیب و با کمی فاصله درون سینی تنورگاز ی۹۰کالا روی کاغذ روغنی می چینیم. برای زیباتر شدن شیرینی ها چند خط به شکل ستاره با استفاده از یک کارد میوه روی خمیر های شیرینی ایجاد می کنیم و یا به سلیقه خود از انواع مهر های شیرینی پزی نیز می توان استفاده کرد. در این مرحله سینی را درون تنورگازی قرار داده و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه زمان می دهیم تا شیرینی ها به طور کامل بپزند. در پایان شیرینی ها را از تنورگازی جدا کرده و پس از اینکه خنک شدند در ظرف مورد نظرمان می چینیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *