مقالات

شیرینی مغز دار خونگی با فرگازی

شیرینی مغز دار خونگی با فرگازی

فرگازی های ۹۰کالا برای پخت انواع نان و شیرنی  کیک و فست فود و بریان کردن مرغ و.. بسیار مناسب هستند. فرگازی های ۹۰کالا انواع مختلفی دارند.

شیرینی مغز دار خونگی با فرگازی

شیرینی مغز دار خونگی با فرگازی

شیرینی مغز دار خونگی با فرگازی

  • مواد لازم شیرینی:

کره هم دمای محیط ۸۰گرم حتما کره شکلی وگرنه خمیر شل می شود  پودر شکر ۳۰ گرم  پودر پسته ۳۰گرم  آرد برنج ۵۰گرم  آرد قنادی ۵۰گرم  بکینگ پوودر ۱/۴ قاشق چایخوری  پودر هل ۱/۲ قاشق چایخوری.

  • طرز تهیه شیرینی:

ابتدا کره و پودرقند را با همزن برقی به مدت ۱دقیقه هم می زنیم سپس آرد قنادی  آرد برنج  پودر هل  پودر پسته را باهم مخلوط کرده و الک می کنیم و به مخلوط کره و پودرقند همزده شده اضافه کرده و فقط در حد مخلوط شدن با دور کند همزن برقی هم می زنیم. سپس با نوک انگشتان و با احتیاط خمیر را جمع می کنیم. خمیر باید کاملا نرم و صاف و یکدست باشد. به هیچ عنوان خمیر را ورز نمی دهیم چون ممکن است به روغن بیفتد. خمیر را به مدت ۱ساعت در یخچال استراحت می دهیم.

خمیر را به مدت ۱ ساعت درون یخچال استراحت می دهیم. بعد از استراحت به اندازه ۱قاشق چایخوری از خمیر را برداشته و در دست گلوله می کنیم و روی آن را به دلخواه طرح می اندازیم. سینی فرگازی ۹۰کالا را کاغذروغنی انداخته و با کمی فاصله شیرینی ها را می چینیم و به مدت نیم ساعت در یخچال قرار می دهیم سپس داخل فرگازی از قبل گرم شده با دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه قرار می دهیم تا بپزد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *