مقالات

طرز تهیه پیراشکی حلزونی

تنورگازی ۹۰کالا برای پخت انواع کیک و شیرینی جات، پیتزا و غذا های کبابی مناسب می باشد.

طرز تهیه پیراشکی حلزونی

  • مواد لازم:

شیر ولرم ۲/۵ لیوان ، تخم مرغ ۲عدد ، خمیرمایه ۲قاشق غذاخوری ، روغن مایع ۲/۳ لیوان ، وانیل کمی ، نمک کمی ، آرد مقدار لازم .

  • مواد لازم لایه میانی پیراشکی:

شیر ۲/۵ لیوان ، آرد ۷قاشق غذاخوری ، شکر ۷ قاشق غذاخوری ، گلاب کمی.

مواد میانی پیراشکی را قبل از پخت پیراشکی می پزیم تا سرد شود.

  • طرز تهیه مواد میانی پیراشکی:

آرد و شکر را مخلوط کرده و شیر را کم کم اضافه می کنیم و با همزن دستی مخلوط می کنیم تا مواد گلوله نشود سپس آن را روی حرارت ملایم مدام هم می زنیم تا غلیظ شود. در آخر گلاب را اضافه کرده کمی هم زده و شعله را خاموش می کنیم.

  • طرز تهیه پیراشکی:

ابتدا شیر ولرم را با ۲قاشق خمیر مایه و ۲قاشق شکر مخلوط و به مدت ۱۵ دقیقه کنار می گذاریم تا عمل بیاید. در ظرف مناسب دیگری ۲عدد تخم مرغ  روغن مایع  وانیل  نمک و باقیمانده شکر مخلوط کرده و بعد مخلوط شیر و خمیر ماسه عمل آمده را اضافه کرده و هم می زنیم آرد را کم کم اضافه می کنیم خمیر باید شل باشد.

خمیر را چرب کرده و داخل کاسه مناسب به مدت ۲ساعت استراحت می دهیم. وقتی خمیر استراحت کرد و حجم آن دوبرابر شد ان را به ۳ قسمت مساوی تقسیم کرده و هر قسمت را با وردنه به قطر ۱ سانت باز می کنیم و آن را به صورت نواری به ۶ قسمت مساوی و مواد میانی را با قیف روی خمیر نواری می ریزیم و یک طرف خمیر را روی دیگر آن تا کرده و لبه های آن را با دست فشار می دهیم تا مواد بیرون نریزد. خمیر ها را رول کرده و داخل سینی تنورگازی چرب شده می چینیم و به مدت ۳۰ دقیقه استراحت می دهیم. در این میان تنورگازی را با حرارت ملایم روشن کرده و شعله پخش کن را هم در جای خود قرار می دهیم تا تنورگازی گرم و اماده پخت باشد. خمیر ها را با زرده تخم مرغ و کنجد رومال کرده و داخل تنورگازی با شعله و حرارت ملایم به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه می پزیم.

 

طرز تهیه پیراشکی حلزونی

طرز تهیه پیراشکی حلزونی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *