مقالات

کلوچه خانگی وانیلی

تنورکوره ای مشکی 4 سینی + چدن 38 (کد400)

کلوچه خانگی وانیلی

تنورگازی ۹۰کالا یکی از وسایل و تجهیزات بسیار کاربردی است که با آن می توان انواع نان و شیرینی ، کیک و پیتزا و غذا های کبابی را طبخ نمود.

پخت کلوچه خانگی وانیلی

کلوچه خانگی وانیلی

کلوچه خانگی وانیلی

  • مواد لازم:

آرد سفید ۳۷۰گرم ، کره نرم شده ۸۰گرم ، تخم مرغ ۱عدد ، شکر ۱۵۰گرم ، شیر ۷۰میلی لیتر ، نمک ۱پنس ، وانیل ۲ونیم گرم ، بکینگ پودر ۱۰گرم.

  • طرز تهیه کلوچه وانیلی:

ابتدا شکر را در کاسه ای ریخته و شیر را اضافه کرده و هم بزنید تا کاملا حل شود. برای این کار بهتر است قبل از اضافه کردن شیر را کمی گرم کنید تا شکر زود تر در آن حل شود. سپس کمی نمک و وانیل اضافه و هم بزنید و کنار بگذارید. حالا مقداری کره نرم شده را در ظرف دیگر ریخته و با همزن دستی هم بزنید. وقتی کرده کاملا نرم و یکدست شد مخلوط شیر و شکر را کم کم اضافه و مخلوط کنید. سپس تخم مرغ را روی مواد بریزید و با هم مخلوط کنید تا تخم مرغ از لختگی خارج شده و کاملا به خورد مواد برود.

سپس مقداری از بکینگ پودر را اضافه و با هم ترکیب کنید. حالا آرد را در ظرف دیگر الک کنید تا سبک و یکدست شود و بعد کم کم به مخلوط اضافه هم بزنید. توجه داشته باشید که آرد را کنترل شده اضافه کرده و هم بزنید که شاید با توجه به میزان رطوبت آرد ها ممکن است آرد بیشتر یا کمتری لازم داشته باشید. سپس خمیر را با دست ورز دهید تا خمیر یکدست و نرم و لطیفی تشکیل شود. حالا خمیر را داخل کیسه فریزر قرار دهید و به مدت ۴۰دقیقه در یخچال بگذارید تا خوب استراحت کند و سفت و منسجم شود.

بعد از این زمان خمیر را از یخچال بیرون آورده و روی سطح آرد پاشی شده قرار دهید و با وردنه به ضخامت ۴ تا ۵میلی متر پهن کنید و با کاتر در شکل و اندازه دلخواه برش بزنید. بعد سینی تنورگازی ۹۰کالا را با روغن مایع چرب کنید و برش های خمیر را با فاصله در سینی بچینید و بعد سینی را داخل تنورگازی ۹۰کالا که از ۱۰دقیقه قبل گرم کرده بودیم قرار دهید و دمای تنورگازی را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید و اجازه دهید تا به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه پخته و اطراف شیرینی ها طلایی رنگ شود. بعد از خنک شدن می توانید کلوچه ها را با پودرقند تزئین کنید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *