مقالات

آموزش شیرینی ناپلئونی

آموزش شیرینی ناپلئونی

تنور های گازی ۹۰کالا ایده آل ترین و متفاوت ترین وسیله برای پخت آسان و با کیفیت انواع نان ، کیک و شیرینی جات و انواع غذاها.

پخت شیرینی ناپلئونی

آموزش شیرینی ناپلئونی

آموزش شیرینی ناپلئونی

  • مواد لازم شیرینی:

خمیر هزار لای آماده ۱بسته ، پودرشکر ۳قاشق غذاخوری ، خامه ۱ و ۱/۲پیمانه ،  سفیده تخم مرغ ۱عدد ، وانیل مایع ۱/۲قاشق ، چایخوری  پودرقند برای روی شیرینی ، پودر پسته برای تزئین به مقدار لازم.

قبل از درست کردن خمیر شیرینی ناپلئونی باید ابتدا تنورگازی ۹۰کالا را روشن کنیم تا گرم شود.

  • طرز تهیه شیرینی ناپلئونی:

اگر خمیر هزارلا را خودمان در خانه تهیه کنیم با وردنه به طول نیم سانت صاف و با کاتر دور آن را برش می زنیم و اگر هم از خمیر آماده استفاده کردیم لازم نیست با وردنه صافش کنیم ولی دور آن را با کاتر می بریم. در این مرحله خمیر شیرینی ناپلئونی را با کاتر از وسط دو نصف می کنیم و هر دو قسمت خمیر را به همراه خمیر هایی که از کنارش بریدیم داخل سینی تنورگازی ۹۰کالا با دمای ۳۵ درجه سانتی گراد که از قبل گرم شده به مدت ۷ الی ۱۰ دقیقه قرار می دهیم تا خمیر کاملا بالا بیاید و لایه به لایه شود.

بعد از ۱۰دقیقه دمای تنورگازی را پایین می آوریم و به مدت ۲۰دقیقه با دمای ۱۸۰درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا روی خمیر کمی طلایی شود. وقتی از تنورگازی بیرون آوردیم صبر میکنیم تا کاملا خنک شود. نان این شیرینی خیلی ترد و شکننده است. در این فاصله خامه وسط و روی شیرینی را آماده می کنیم خامه را با پودرشکر و وانیل مخلوط و با همزن برقی هم میزنیم تا فرم بگیرد.

یک عدد سفیده تخم مرغ هم در مواد این شیرینی ذکر شد که ریختن آن سلیقه ای است و اگر بخواهید از آن استفاده کنید باید جداگانه آن را هم بزنید تا پف کند و موقع فرم گرفتن خامه به آن اضافه کنید. برای درست کردن شیرینی هر دو تیکه خمیر پخته و آماده شده را توسط چاقو به دولایه تقسیم و لایه رویی را که پف بیشتری دارد با فشار ضربه های چاقو پفش را می خوابانیم و از خرده های آن برای تزئین استفاده می کنیم.

این شیرینی را می توان دو لایه و سه لایه درست کرده و برای لایه میانی این شیرینی به جای خامه از کرم وانیلی هم استفاده کرد. حالا لایه اول نان را با کمک چاقو با خامه می پوشانیم و بعد لایه دوم را روی آن می گذاریم و با کمی فشار دست جایش را ثابت و دوباره خامه را روی لایه ی دوم می پوشانیم این مراحل را تکرار کرده و نهایتا روی لایه آخر را با خامه می پوشانیم و با مقداری پودرقند و پودرپسته تزئین می کنیم. قبل از برش زدن توصیه میشود شیرینی را به مدت ۱الی ۲ساعت در یخچال نگه دارید تا از حالت شکنندگی در آید و بعد به اندازه دلخواه برش بزنید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *