مقالات

نحوه پخت کیک زبرا

نحوه پخت کیک زبرا

تنورگازی ۹۰کالا یکی از وسایل و تجهیزات بسیار کاربردی است که با آن می توان انواع نان و شیرینی  کیک و پیتزا و انواع غذا های کبابی را طبخ نمود.

نحوه پخت کیک زبرا در تنورگازی

نحوه پخت کیک زبرا

  • مواد لازم:

آرد سفید ۲/۵ پیمانه ، شیر ۱پیمانه ، شکر ۱پیمانه ، پودر کاکائو ۳قاشق غذاخوری ، تخم مرغ ۳عدد ، روغن مایع ۱/۲ پیمانه ، وانیل نصف قاشق چایخوری.

  • طرز تهیه کیک:

ابتدا تنورگازی ۹۰کالا را با حرارت پایین روشن و شعله پخش کن را هم در جای خود قرار می دهیم تا گرم شود. آرد و بکینگ پودر را ترکیب ۳مرتبه الک می کنیم و در کاسه ای می ریزیم و کنار می گذاریم.

تخم مرغ ها را د رکاسه ای شکسته وانیل و شکر را به آن اضافه کرده و با دور تند همزن هم می زنیم تا مایه کشدار و سفید رنگ شود. سپس روغن مایع را افزوده و کمی هم می زنیم شیر را نیز اضافه کرده مجددا خوب با همزن هم می زنیم. ۳قاشق غذاخوری آرد را برمی داریم و کمار می گذاریم باقی آرد را کم کم به مایه اضافه می کنیم و با لیسک به شکل دورانی مخلوط می کنیم تا مایه یکدستی داشته باشیم.

خمیر به دست آمده را به دوقسمت تقسیم می کنیم و به نصف مایه خمیر ۳قاشق غذا خوری پودر کاکائو اضافه می کنیم در ادامه به نصف دیگر آن ۳قاشق آردی را که کنار گذاشته بودیم را می افزاییم. سپس کف قالب موردنظر را کاغذ روغنی انداخته و برای طرح دادن به لایه های کیک یک یا دو ملاقه از مایه سفید داخل قالب می ریزیم و اجازه می دهیم تا کاملا در قالب پخش شودو بعد یک یا دو ملاقه از مایه کاکائو روی آن می ریزیم و مجددا صبر می کنیم وقتی در قالب پخش شد به همین صورت لایه لایه می ریزیم. برای شکل دادن به لایه های کیک با خلال دندان می توانیم روی مایه کیک طرح های مورد نطر را اجرا کنیم.

در پایان قالب کیک را روی چدن تنورگازی قرار می دهیم تا به مدت ۴۵ دقیقه با حرارت پایین بپزد. برای اینکه از پختن کیک مطمن شویم پس از گذشت زمان پخت کیک یک خلال دندان را در داخل کیک فرو کنید. اگر مایه کیک به خلال دندان نچسبید یعنی کیک کاملا پخته است و می توانید کیک را از تنورگازی بیرون بیاورید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *