مقالات

کوکی باقلوا با طعمی به یاد ماندنی

تنور گازی 359

کوکی باقلوا با طعمی به یاد ماندنی

با تنورگازی های ۹۰کالا می توانید انواع نان ، کیک ، شیرینی جات ، فست فود … بپزید. همچنین تنورگازی های ۹۰کالا در انواع مختلفی تولید می شوند.

طرز پخت کوکی باقلوا خوشمزه

کوکی باقلوا با طعمی به یاد ماندنی

کوکی باقلوا با طعمی به یاد ماندنی

  • مواد لازم کوکی:

پودر پسته ۱/۲ پیمانه ، آرد ۲ و ۱/۴ پیمانه ، نمک ۱/۲ قاشق چایخوری ، کره هم دمای محیط ۱پیمانه ، شکر ۱پیمانه ، تخم مرغ ۱عدد ، گلاب ۱قاشق چایخوری ، هل ۱قاشق چایخوری.

  • طرز تهیه کوکی باقلوا:

ابتدا آرد را الک می کنیم تا بافت آن سبک و یکدست شود سپس آرد را داخل ظرفی ریخته و گردو خرد شده را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم. سپس کمی نمک و پودر هل را اضافه کرده هم می زنیم و کنار می گذاریم. سپس کره را در ظرفی ریخته و شکر را به آن اضافه کرده و با همزن برقی به مدت ۳دقیقه هم می زنیم تا کرم رنگ و پفکی شود. سپس تخم مرغ را به مخلوط کره و شکر افزوده و هم می زنیم تا بافت صاف و یکدستی تشکیل شود.

سپس خمیر را به دوقسمت تقسیم کرده و هر قسمت را بین دو کاغذروغنی آرد پاشیده شده قرار داده و با وردنه پهن می کنیم. سپس خمیر را با کاغذ روغنی ها داخل یک ظرف قرار داده روی آن را با سلفون می پوشانیم و به مدت ۲ساعت در یخچال استراحت می دهیم تا سفت و منسجم شود. بعد آن را از یخچال بیرون آورده و با کاتر در شکل و اندازه دلخواه برش می دهیم.

سپس داخل سینی تنورگازی ۹۰کالا را کاغذروغنی انداخته و برش های خمیری را با فاصله داخل سینی تنور چیده و روی آنها را با مغز پسته و چند برگ گل محمدی تزئینش می کنیم و سپس دوباره سینی را به مدت نیم ساعت در یخچال قرار می اهیم تا اگر خمیر ها نرم شده اند دوباره خودشان را بگیرند و سفت شوند. بعد از نیم ساعت سینی را در تنورگازی که از ۱۰دقیقه قبل گرم شده است قرار داده و با دمای ۱۸۰درجه سانتی گراد جازه می دهیم تا کوکی ها به مدت ۱۰ الی ۱۲ دقیقه در تنورگازی بپزند. وقتی اطراف شیرینی ها طلایی رنگ شد سینی را از تنورگازی بیرون آورده و در دمای محیط قرار می دهیم.

  • تهیه فیلینگ کوکی:

مقداری عسل را در قابلمه ای کوچک ریخته سپس یک هل را به شکل کامل و درست اضافه کرده و بعد کمی گل محمدی می ریزیم و ظرف را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و مخلوط می کنیم تا عطر هل و گل محمدی پخش شود. بعد از روی حرارت برداشته کنار می گذاریم تا کمی سرد شود. سپس مقداری از آن را روی کوکی ها ریخته و پخش می کنیم به طوری که سطح کوکی ها را بپوشاند. سپس با سلیقه خودمان مقداری پسته خرد شده روی آنها می ریزیم و تزئین می کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *